Pełech & Horna Duo

Muzyka hiszpańska, latynoamerykańska, filmowa, klasyka i jazz

 

Krzysztof Pełech & Robert Horna Duo to kombinacja oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-nowy, tanga oraz improwizowanych smooth-jazzowych klimatów. To bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się między innymi znane kompozycje Pata Metheny’ego, Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Astora Piazzolli, Stanleya Myersa, Isaaca Albeniza, Francisco Tarregi a także oryginalne aranżacje utworów Celso Machado i Azizy Mustafy Zadeh.

 

 fot. £ukasz Giza www.lukaszgiza.com

fot. Łukasz Giza

 Krzysztof Pełech to wybitny wrocławski muzyk, trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym przez magazyn „Gitara i Bas”. Jest Dyrektorem Artystycznym Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA + / Guitar Masters Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej.  Artysta wykonuje około 60 koncertów rocznie i ma na swoim koncie 16 albumów. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki. Krzysztof Pełech współpracował z czołowymi polskimi orkiestrami, a także z Berlińską Orkiestrą Festiwalową.  Artysta koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich, w USA, Brazylii, Południowej Afryce, a także w Egipcie, Singapurze, Indonezji, Malezji, Argentynie i Chile. Często jest też zapraszany do współpracy z wybitnymi kompozytorami i gitarzystami, takimi jak: Jorge Morel, Jorge Cardoso, Joscho Stephan czy Tommy Emmanuel.  

 

Robert Horna jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych.  Aktywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, Rumunii, Mołdawii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz w Ameryce Południowej. Gości z recitalami na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, podczas których regularnie jest zapraszany do prowadzenia lekcji mistrzowskich. Robert Horna jest artystą wszechstronnym – występuje w zespołach kameralnych, na koncertach z towarzyszeniem orkiestr i w ramach solowych recitali. Gitarzysta jest również autorem trzech solowych płyt wydanych nakładem CD Accord Music Edition.

 

 

fot. £ukasz Giza www.lukaszgiza.com fot. Łukasz Giza

W programie koncertu znajdują się m.in:

Meio do Caminho – Ulisses Rocha
Sambalanco – Celso Machado
Bolinhas de Quiejo – Celso Machado
Sambinha  – Celso Machado
You – Pat Metheny (arr. Robert Horna)
Tell Her You Saw Me – Pat Metheny
Fis – Aziza Mustafa Zadeh (arr. Robert Horna)

If – Ralph Towner (arr. Robert Horna)
Cavatina – Stanley Myers
Libertango – Astor Piazzolla
Behemian Rhapsody – Freddie Mercury
Spain – Chick Corea
Asturias – Isaac Albeniz

 

Płyta Sambalanco – zobacz

 

fot. Łukasz Giza

 

 

 

Bohemian Rhapsody – Queen

YouTube Preview Image

 

Meio do Caminho – Ulisses Rocha

YouTube Preview Image

 

Krzysztof Pełech & Robert Horna – Cavatina – Stanley Myers

YouTube Preview Image

 

Krzysztof Pełech & Robert Horna – Asturias – Isaac Albeniz

YouTube Preview Image

 

 

Pliki do pobrania – tutaj

 

Robert Horna  www.roberthorna.com

2014 ARTE Barbara Pełech. All Rights Reserved