Pełech & Horna Duo

Muzyka hiszpańska, latynoamerykańska, filmowa, klasyka i jazz

 

Pełech & Horna Duo to duet gitar klasycznych specjalizujący się w wykonywaniu oryginalnych aranżacji w stylu samby, tanga, latynosko-hiszpańskich oraz jazzowych, improwizowanych klimatów. To bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się między innymi znane kompozycje Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Pata Metheny’ego, Chicka Corei, Astora Piazzolli… Debiutancka płyta “Sambalanco” została nominowana do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej. Wiosną 2022 ukazał się drugi album zespołu, nagrany wspólnie z wybitnym pianistą Leszkiem Możdżerem.

 

fot. Łukasz Giza

 Krzysztof Pełech  to wybitny wrocławski muzyk, trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym przez magazyn „Gitara i Bas”. Jest dyrektorem artystycznym Wrocławskiego Festiwalu Guitar Masters oraz pomysłodawcą Summer Guitar Festival w Krzyżowej. Artysta wykonuje około 40 koncertów rocznie i ma na swoim koncie 16 albumów. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki. Krzysztof Pełech współpracował z czołowymi polskimi orkiestrami, a także z Berlińską Orkiestrą Festiwalową. Artysta koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich, w USA, Brazylii, Południowej Afryce, a także w Egipcie, Singapurze, Indonezji, Malezji, Argentynie i Chile. Często jest też zapraszany do współpracy z wybitnymi muzykami i gitarzystami, takimi jak m.in.: Leszek Możdżer, L.U.C., Jorge Morel, Jorge Cardoso, Joscho Stephan czy Tommy Emmanuel.

 

 

Robert Horna jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych.  Aktywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, Rumunii, Mołdawii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz w Ameryce Południowej. Gości z recitalami na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, podczas których regularnie jest zapraszany do prowadzenia lekcji mistrzowskich. Robert Horna jest artystą wszechstronnym – występuje w zespołach kameralnych, na koncertach z towarzyszeniem orkiestr i w ramach solowych recitali. Gitarzysta jest również autorem trzech solowych płyt wydanych nakładem CD Accord Music Edition.

 

 fot. Łukasz Giza

 

 

Krzysztof Pełech, Robert Horna i Leszek Możdżer wspólnie przekraczają granice wyobraźni. Trzy niezwykłe postaci penetrują wspólnie nowe przestrzenie kreatywności, w których spontaniczna improwizacja równoważy się ze ściśle zorganizowaną formą, a swobodne podążanie za abstrakcyjną myślą wspierane jest solidną, muzyczną konstrukcją. Muzycy sięgnęli po piękne melodie, które zinterpretowali w sposób bardzo autorski, rozszerzając tradycję wykonawczą o własne pomysły i rozwiązania. “Spain” to radosne dążenie do wolności – próba wyrażenia własnego głosu w gąszczu schematów i ograniczeń. Artyści łamią dźwiękowe tabu odchodząc od utartych rozwiązań i zręcznie łącząc ze sobą muzyczne gatunki. Żonglują emocjami, porywając słuchacza w miejsca, których istnienia nawet nie podejrzewał.

 

W programie koncertu znajdują się m.in:

Meio do Caminho – Ulisses Rocha
Sambalanco – Celso Machado
Bolinhas de Quiejo – Celso Machado
Sambinha  – Celso Machado
You – Pat Metheny (arr. Robert Horna)
Tell Her You Saw Me – Pat Metheny
Fis – Aziza Mustafa Zadeh (arr. Robert Horna)

If – Ralph Towner (arr. Robert Horna)
Cavatina – Stanley Myers
Libertango – Astor Piazzolla
Behemian Rhapsody – Freddie Mercury
Spain – Chick Corea
Asturias – Isaac Albeniz
Duende – Ralph Towner
Innocence – Keith Jarrett
Milonga del Angel – Astor Piazzolla
Caliente – Astor Piazzolla
How Deep Is Your Love – Bee Gees

 

Płyta Sambalanco – zobacz

 

fot. Łukasz Giza

 

 

 

Bohemian Rhapsody – Queen

YouTube Preview Image

 

Caliente – Astor Piazzolla

YouTube Preview Image

 

Milonga Del Angel – Astor Piazzolla

YouTube Preview Image

 

Meio do Caminho – Ulisses Rocha

YouTube Preview Image

 

Krzysztof Pełech & Robert Horna – Cavatina – Stanley Myers

YouTube Preview Image

 

Krzysztof Pełech & Robert Horna – Asturias – Isaac Albeniz

YouTube Preview Image

 

 

Pliki do pobrania – tutaj

 

Robert Horna  www.roberthorna.com

2022 ARTE Barbara Pełech. All Rights Reserved